ipedia
21 بهمن 1401 - 18:00

عفو عمومی رهبری، آغوش پدرانه‌ای برای فرزندان فریب‌خورده ملت بود

مشهد - آیت‌الله علم‌الهدی گفت: رهبر فرزانه انقلاب به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، نوجوانان فریب‌خورده را در آغوش گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۲۱ بهمن ماه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: فردا مصادف با ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلابی است که دین را بر همه معادلات عالم حاکم کرد و دنیای بی‌دین را از گرفتاری طاغوت و مظالم آن نجات داد.

وی ادامه داد: حقیقت آن است که کام همه ما به مصائب زلزله در خوی تلخ است و علاوه بر هم‌وطنان زلزله‌زده‌مان، ملت‌های مسلمان ترکیه و سوریه نیز اخیراً گرفتار بحران زلزله شدند که قلب بشریت را به درد آورد و از خدا می‌خواهیم تا ملت‌های مسلمان را گرفتار بلایای طبیعی نگرداند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که شناخت انقلاب برای همه ضرورت دارد، افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۴۴ سال می‌گذرد و این یعنی علاوه بر نوجوانان و جوانان، حتی قشر میانسال و بدنه اصلی و فعال جامعه که امروزه زنان و مردان حدود ۴۰ ساله هستند، کسانی هستند که انقلاب را ندیده‌اند.

انقلاب اسلامی، رستاخیز دین در جهان طواغیت

وی خاطرنشان کرد: این ظلم در حق انقلاب اسلامی است که آن را محدود به یک تغییر نظام ساده در درون یک کشور بدانیم، آنچه رسانه‌ها می‌گویند، فقط این است که ملت ما گرفتار یک نظام طاغوتی و اجنبی‌پرست بود که بعدها به خواست مردم، این نظام برهم خورد، یک قدرت رفت، یک قدرت آمد و یک نظام اسلامی در این کشور حاکم شد اما حقیقت این است که اسقاط نظام ستم‌شاهی و برپایی نظام اسلامی، تنها یک اثر از آثار انقلاب اسلامی بود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: ما در دنیایی زندگی می‌کردیم که جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد، در بلوک شرق، کمونیست‌ها و سوسیالیست‌ها دین را افیون توده‌ها می‌دانستند و در بلوک غرب نیز لیبرالیست‌ها طرفدار سرسخت سکولاریسم بودند و معتقد بودند که باید دین از تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مردم براندازی شود تا توسعه صورت بگیرد.

وی با بیان این‌که جهان در یک عرصه ضددین به سر می‌برد و در این شرایط، ملت ایران دین را از دل کتاب و سنت بیرون آورد و بر معادلات بین‌المللی حاکم کرد، تصریح کرد: امام (ره) می‌فرمودند «این رفراندوم یک رفراندوم اسلامی بود، نه یک رفراندوم سیاسی. مردم برای اسلام خون می‌دهند نه برای سیاست، برای سیاست اسلامی، ملت ما به‌واسطه اتکا به اسلام، این نهضت را پیش برد و پیروزی ما به‌خاطر این بود که همه اسلامی بودید و به دیانت توجه داشتید».

امام جمعه مشهد اضافه کرد: «الله‌اکبر» همان بانگ آزادی بود که از خاوران برخاست تا در برابر اسارت مدرنیته از باختران، قد علم کند و بشریت را از یوغ ماده‌پرستی و شهوات نجات دهد.

ملت قدرشناس ایران، شکرگزار نعمت انقلاب در ۲۲ بهمن

وی با اشاره به تحولات اخیر کشور و ناآرامی‌های ناشی از اغتشاشات، گفت: در این شرایط، نوجوان عزیز ما که متولد اواخر دهه هشتاد و نود است، به‌سادگی فریب رسانه‌های معاند را می‌خورد، کوکتل مولوتوف می‌سازد و به جان سایرین می‌افتد تا مگر این نظام برود و نظام دیگری بیاید تا شکم‌ها پُرتر باشد. این جنایت بزرگ دشمن ماست که فرزند این خانواده را می‌دزدد و از او برای فروپاشی خانواده استفاده می‌کند. با این حال، رهبر فرزانه انقلاب همان کسی بود که به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، همه آنان را در آغوش گرفت.

وی تأکید کرد: این نوجوانان دستگیرشده همان کسانی بودند که حداقل جرم آن‌ها، توهین به مقام معظم رهبری در جریان اغتشاشات اخیر بود، اما عفو خردمندانه و حکیمانه رهبر عزیز ما، این نوجوانان را به دامن توحید و نهضت الله‌اکبر بازگرداند. شما برادران و خواهران عزیز هم شکرگزاری این نعمت بزرگ را با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهید داد، زیرا مردم ما همان کسانی بودند که الله‌اکبر را بر معادلات سیاسی جهان حاکم کردند، تکبیر گفتند و نجات پیدا کردند و بر همین اساس، نهضت راهپیمایی ۲۲ بهمن هم با حضور مرد و زن و کوچک و بزرگ ما، حماسه عظیمی برای احیای آن تاریخ‌سازی جاودان خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032023